جایزه نوآوری اجتماعی ساز و کاری برای شناسایی نخبگان

جایزه نوآوری اجتماعی ساز و کاری برای شناسایی نخبگان

جایزه نوآوری اجتماعی ساز و کاری برای شناسایی نخبگان


شناسایی نخبگان در جایزه نوآوری اجتماعی

رییس ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: بايد از رويداد جايزه نوآوری اجتماعی براي شناسایی صاحبان انديشه و خرد بهره برد.

به گزارش روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی دکتر مصطفی قانعی با بيان اينكه بخش‌های مختلف کشور در حوزه نوآوری اجتماعی تفکر باز و پذیرایی ندارندافزود: برگزاری یک کنگره یا رویداد تنها برای اهدای جوایز نبايد باشد بلكه بايد فرصتي فراهم شود تا صاحبان اندیشه و خرد را شناسایی شوند.

وی تصريح كرد: جایزه نوآوری اجتماعی در واقع نوعی ساز و کار برای شناسایی نخبگان است.

قانعی در ادامه با تاكيد بر اين مسئله که بعد از شناسایی صاحب یک ایده برتر چطور باید آن ایده را نهادینه کرد گفت: برای ادامه راه چشم انداز خاصی ترسيم نشده است.

رییس ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: تجربه های مشابه اين رويداد را داشته ايم به طور مثال یک بنیاد با خلاقیت و قدرت بسیار بالا اقدام به جمع‌آوری داده کرده اما در حوزه استفاده از این داده‌‌ها و ارتباط دادن آ‌ن‌ها با یکدیگر نتوانسته اند موفقیت‌آمیز عمل کنند.

رییس ستاد توسعه زیست فناوری با طرح اين سوال كه سازمان بهزیستی کشور تا چه اندازه می‌تواند ساختارهای نوآورانه را بپذیرد و از یک نهاد اجرایی صرف به بستری برای اجرایی‌شدن امکانات نوآوری اجتماعی تبدیل شود خاطرنشان كرد: تا زماني كه از سوی دیگر بخش‌های مختلف کشور در حوزه نوآوری اجتماعی تفکر باز و پذیرایی نداشته باشيم كار اثر گذاری انجام نمی شود.

قانعی خاطرنشان كرد: در صورتی كه زمینه پذیرش محورهای شناسايی شده از سوی بخش‌های مختلف به وجود بیاید، شورای سیاستگذاری جایزه حس مي کند که کار نمادین شناسایی افراد فراتر از اهدای جایزه پیش رفته و انگیزه برای مشارکت جدی‌تر صورت می‌گیرد.

وی در ادامه گفت: این قابلیت وجود دارد و بايد مدیریت جمعی نخبگان و بسترسازی برای حل معضل اجتماعی این پیوند باید صورت گیرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *