دکتر خیاطیان رئیس شورای سیاستگذاری جایزه نوآوری اجتماعی شد


 در اولین جلسه برنامه‏‌ریزی جایزه نوآوری اجتماعی، دکتر محمدصادق خیاطیان یزدی به عنوان رئیس شورای سیاستگذاری اولین جایزه نوآوری اجتماعی انتخاب شدند. دکتر خیاطیان در حال حاضر رئیس مرکز بررسی‏‌های استراتژیک ریاست‌جمهوری و عضو هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی می‏باشند. ایشان دکترای مدیریت تکنولوژی از دانشگاه علامه طباطبایی داشته و عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی نیز هستند.

 دکتر خیاطیان در حاشیه این جلسه، با توجه به اهمیت روزافزون نوآوری اجتماعی در افزایش سرمایه‌‏های اجتماعی کشور و بهبود کیفیت زندگی افراد جامعه، بیان کردند که طراحی و راهبری جایزه نوآوی اجتماعی باید به گونه‌‏ای باشد که ظرفیت‏‌های مردمی و حلقه‏‌های میانی بتوانند در فرایند ارزیابی، اجرا و اهداء جایزه نقش پررنگی را ایفا کنند. دکتر خیاطیان بر روند مردمی بودن جایزه تاکید داشته و افزودند که جایزه نوآوری اجتماعی بر خلاف بسیاری از جوایز دیگر به هیچ وجه نباید سمت و سوی دولتی و حاکمیتی پیدا کند.

 ریاست شورای سیاستگذاری اولین جایزه نوآوری اجتماعی با تاکید بر برخی محورهای کلیدی حوزه اجتماعی کشور همچون سلامت اجتماعی، کاهش آسیب های اجتماعی، نظام‏‌های تأمین مالی خرد و مسئله جمعیت، لزوم گنجاندن محورهای اصلی و ما به ازای جامعه را در محورهای اولین جایزه نوآوری اجتماعی از اصول اساسی طراحی این جایزه برشمردند. در انتها ایشان اظهار امیدواری کردند که انشالله جایزه نوآوری اجتماعی بتواند جهت‌‏دهی و جریان‏‌سازی صحیحی را در حوزه اجتماعی کشور انجام دهد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *