دکتر زمانیان رئیس مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری شد

دکتر زمانیان رئیس مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری شد

دکتر زمانیان رئیس مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری شد


در مراسم تودیع و معارفه روسای سابق و جدید مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری که با حضور رئیس دفتر رئیس جمهور برگزار شد، دکتر مصطفی زمانیان دبیر شورای سیاست گذاری جانا (جایزه نوآوری اجتماعی) به سمت رئیس مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری منصوب گردید.

زمانیان رئیس جدید مرکز بررسی های استراتژیک ضمن تقدیر و تشکر از زحمات خیاطیان خاطر نشان کرد: مرکز بررسی های استراتژیک را به معنای واقعی کلمه مغز متفکر دولت است، برخی استفاده از این عبارات را یک شعار ژورنالیستی و لفظ رسانه‌ای می‌دانند ولی بر این باوریم این مرکز جبهه کمک به دولت است و می تواند کارهای بزرگی به انجام برساند و  با تلنگری کوچک منابع بزرگی در کشور را بهینه و ذخیره کند.

وی در ادامه بیان کرد: امیدوارم بتوانیم قدمی برای این‌مجموعه خوشنام بردارم که الحق از خوشنام‌ترین نهاد های درون کشور است و امیدوارم این دوره نقطه عطفی در مرکز بررسی های استراتژیک باشد.

زمانیان بیان کرد: سیاست ما سیاست تسهیل‌گری است و رقیب هیچ دستگاه اداری و اجرایی نخواهیم شد در این‌مقام با هیچ کسی در انجام‌ماموریت رقابت نداریم.

رئیس دفتر رئیس جمهور گفت: مرکز تحقیقات استراتژیک باید برای دولت‌های آینده برنامه تدوین کند و افق پیش رو را ببیند.  این ماموریت بسیار سنگین است و نباید به ظرفیت های صرف این مرکز بسنده کرد.

وی با بیان اینکه این مرکز باید تبدیل به مرکز مغناطیسی جذب اندیشه های  همه اندیشکده‌ها و مراکز علمی کشور شود، خاطر نشان کرد: باید از سایر ظرفیت‌های اندیشه‌ای کشور بهره ببریم، تا یک نسخه عملیاتی و اجرایی تهیه شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *